Zwycięzca wśród traktorów. Najlepszy ciągnik 2016 roku

Podczas największych targów rolniczych na świecie – Agritechnica w Hanowerze rozstrzygnięto konkurs na najlepszy ciągnik roku. Zobacz jaki ciągnik powinieneś kupić.

Zwycięzca wśród traktorów. Najlepszy ciągnik 2016 roku

Zwycięzca tegorocznego konkursu to ciągnik z serii 1000. W jej skład wchodzą cztery modele maszyn. Maszyny wyposażono w silniki od 380 do 500 KM. Najlepszy tegoroczny ciągnik to Vario 1050, największy z wyprodukowanej serii i jednocześnie największa maszyna na świecie. Ciągnik  pod maską posiada silnik MAN o pojemności 12,4 l., który spełnia jednocześnie normę emisji Stage 4 (Tier 4 Final).

Zwycięzca konkursu „Tractor of the Year” może imponować wielkością. Fendt 1050 jest wysoki na 3,6 m i waży 14 ton. Producent opon Trelleborg stworzył dla tego ciągnika największe tylne opony na świecie o średnicy 2,35 m. Ich rozmiar to 900/65 R46. Jedną z zalet ciągnika jest również fakt, że mimo szerokości opon 900 mm. nie przekracza on szerokości 3 m., co pozwala mu na swobodne poruszanie się po drogach publicznych. Producent maszyny postawił w bardzo dużym stopniu na zwiększenie bezpieczeństwa jazdy. Ma się go tego przyczynić m.in. niezależna amortyzacja przednich kół.

ciągnik 2016

źródło: pixabay.com

Seria 1000 jest przeznaczona na rynki całego świata i będzie sprzedawana np. w krajach Europy Wschodniej, Ameryki Północnej i Australii. W zależności od przepisów obowiązujących w danym kraju w sprzedaży będą traktory o maksymalnej prędkości 40, 50 lub 60 km/h.

Fendt stawia na nową przekładnię bezstopniową TA 400, która została stworzona specjalnie na potrzeby nowej serii ciągników, która kontroluje obciążenie ciągnika i odpowiednio dobiera obroty silnika oraz ustawienie przekładni. Ciągnik wyposażono w system Fendt Stability Control, Vario Grip (układ regulacji ciśnienia w ogumieniu, dostosowujący je do transportu lub pracy w polu), dwuobwodowy układ hamulcowy i automatyka obciążeń granicznych (regulacja obrotów silnika w zależności od obciążenia).

Od 1998 r. ciągniki Fendt wygrywały w konkursie na targach Agritechnica aż pięć razy. To największa liczba zwycięstw w tej prestiżowej rywalizacji. W skład komisji konkursowej, która ocenia ciągniki, wchodzi 23 dziennikarzy z całego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *