Co zrobić z nadwyżką żywności?

co zrobić z nadwyżką żywności

Jesteś producentem żywność i nie wiesz co zrobić z nadwyżką plonów, ponieważ hurtownie są już zapełnione? Tutaj sprawdzisz jak rozwiązać ten problem.

Co zrobić z nadwyżką żywności?

 Niestety w ostatnich czasach nasi sąsiedzi narzucają na nas embarga. W tym Rosja przyczyniła się do zablokowania sprzedaży na ich rynku. Całemu problemowi dodaje pikanterii fakt sprowadzania z zagranicy wyprodukowanych warzyw i owoców na nasz rodzimy rynek. Czasami urodzaj jest taki, że nie wiadomo co z nim zrobić. Poniżej przedstawiamy propozycję, która może nie uchroni naszego portfela przed stratami, ale nie pozwoli żywności się zmarnować i wspomoże wiele innych biednych osób.

nadwyżka żwyności

źródło: pixabay.com

Jedno dobre rozwiązanie: Banki żywności

Agencja Rynku Rolnego podała lokalne listy banków żywności, które są uprawnione do odbierania nadwyżki wyprodukowanej żywności. Banki żywności czekają na taką pomoc i są zadowolone z każdego, przekazanego kilograma. Co więcej, przedsiębiorca przekazujący żywność może złożyć wniosek o odszkodowanie. W celu złożenia powyższego wniosku niezbędne jest zaniesienie odpowiedniego powiadomienia do terenowego oddziału ARR. Tylko przedsiębiorstwa, które przekazują pożywienie dla banków żywności mogą starać się o przyznanie środków finansowych.

Źródło: dziennikelblaski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *