Zasady bezpiecznej zabawy na trampolinie ogrodowej

Wiosną w naszych ogrodach jak przysłowiowe „grzyby po deszczu” pojawiają się nowe trampoliny ogrodowe. Niestety często zdarzają się na nich kontuzje, wynikające z braku zachowania odpowiednich środków ostrożności. Dlatego tutaj przypominamy zasady bezpiecznej zabawy na trampolinie ogrodowej.

Bezpieczna trampolina ogrodowa to:

  • To taka trampolina, która posiada certyfikaty bezpieczeństwa.

Trampoliny dostępne w sklepie www.hop-sport.pl posiadają Certyfikat INTERTEK, a także są zgodne z normami PN-EN 71-14. Na tych trampolinach mogą skakać wszyscy, niezależnie od wieku.

  • To trampolina wykonana z mocnych materiałów

Trampolina ogrodowa powinna być wykonana z materiałów odpornych na odkształcenia oraz uszkodzenia. Przecież będzie ona narażona na użytkowanie przez wiele osób, z trampoliny korzystają nie tylko dzieci, ale również dorośli. Jednak pamiętajmy o tym, że w trampolinach mamy ograniczenia dotyczące maksymalnego obciążenia trampoliny i należy ich przestrzegać. Większość trampolin dopuszcza maksymalne obciążenie o wadzie 150 kg.

  • To trampolina złożona zgodnie z instrukcją

Przy składaniu trampoliny ogrodowej należy trzymać się wszystkich zaleceń producenta. W instrukcji zawsze mamy umieszczone określone czynności, które należy wykonać jedne po drugich.

  • To trampolina umieszczona w odpowiednim miejscu

Trampolina musi stać na wyrównanym, stabilnym terenie. Wokół trampoliny ani pod nią nie powinny znajdować się wystające kamienie, gałęzie, czy inne rzeczy. Trampolina nie może stać pod dachem, czy drzewem. Nad trampoliną musi być wolna przestrzeń. Nie zapomnijmy o przytwierdzeniu trampoliny do podłoża przy pomocy specjalnych kotw.

Źródło: www.hop-sport.pl

Zasady bezpiecznej zabawy na trampolinie ogrodowej

Na trampolinę wchodzimy w skarpetkach, najlepiej w skarpetkach ze spodem antypoślizgowym. Na trampolinie podczas skoków może przebywać tylko jedna osoba, w przypadku użytkowania trampoliny przez dzieci, podczas zabawy zawsze muszą być obecne osoby dorosłe. Prawa fizyki nie pozwalają nam na skoki większej liczby osób jednocześnie, ponieważ wtedy ciężka osoba może w sposób niekontrolowany podbić lżejszą osobę do góry. Poza tym, wspólne skakanie grozi stłuczeniami i innymi urazami. Skacząc trzymamy się centralnej części maty. Co ważne, po wejściu do trampoliny zapinamy siatkę zabezpieczającą. Podczas skoków zabronione jest rzucanie się na plecy oraz skakanie na głowę czy kark. Co ważne, nie wolno rzucać się na siatkę zabezpieczającą trampolinę, ponieważ w takim przypadku każda trampolina może się przewrócić. Siatka zabezpieczająca chroni nas przed przypadkowym wypadnięciem z trampoliny. Gdy wejdziemy na trampolinę najpierw powinniśmy wykonać kilka ćwiczeń rozciągających, a dopiero później przystąpić do skakania.

Stosując się do powyższych zasad i zaleceń zabawa na trampolinie będzie bezpieczną przyjemnością. W sklepie hop-sport.pl znaleźliśmy duży wybór modeli. Zapraszamy do zapoznania się z oferowanym asortymentem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *