Jak wzmocnić podjazd lub chodnik przed domem?

podjazd

Jak wzmocnić podjazd jeśli mamy problem ze swoim podjazdem? Nie wszyscy mają pod swoim domem asfaltową ulicę. Szczególnie częste jest to na wsiach. Wielu z nas zastanawia się, czym można by wzmocnić podjazd pod domem. Tutaj przedstawiamy kilka rozwiązań.

Sposób pierwszy Kratka Trawnikowa 

Kratka trawnikowa, zwana również jako kratka ogrodowa, czy kratownica do trawy świetnie sprawdza się w przypadku wzmocnienia podjazdów, chodników, ścieżek oraz dekoracjach ogrodowych. Jednak tutaj zajmiemy się jej przeznaczeniem pod kątem wzmocnienia struktury podjazdu.

kratka ogrodowa

Źródło: przydomu.pl

Jakie cechy ma kratka trawnikowa?

  • Jest wykonana z materiału sztucznego
  • To trwały, niełamliwy produkt
  • Wzmacnia różnego typu powierzchnię
  • Odporna na bardzo duże obciążenia
  • Odporna na promieniowanie słoneczne
  • Jest ekologiczna, ponieważ do jej wyprodukowania są używane materiały z recyklingu

Kratka trawnikowa jest tańszym rozwiązaniem, niż kostka brukowa, czy granitowa na podjeździe. Po jej odpowiednim montażu również może być ozdobą ogrodu.

Montaż kratki ogrodowej

Zanim zabierzemy się za montaż, musimy wyznaczyć przestrzeń, na której będziemy ją montować. Gdy już mamy to określone, bierzemy się o pracy. Na początku należy wyrównać teren i dobrze ubić glebę. Pierwsza warstwa, tak zwana nośna powinna być wykonana ze żwiru, natomiast druga z warstwy wyrównującej np. z mieszkanki piasku i grysu. Kolejnym krokiem jest ułożenie kratek ogrodowych i łączenie ich przy pomocy zaczepów. Układamy je rzędowo. Gdy już ułożymy kratki, warto uzupełnić je grysem lub żwirem. Dzięki temu podjazd lub chodnik będzie wyglądał estetycznie.

Kostka brukowa

Kostka brukowa przed domem to zdecydowanie większy wydatek. Do jej założenia najlepiej wynająć fachowców, którzy znają się na rzeczy. Dzięki temu zaoszczędzimy swój czas i nerwy. Układanie kostki wcale nie jest proste, tutaj musimy robić wszystko pod linijkę.

kostka brukowa

Źródło: abellandscaping.wordpress.com

Jaki kolor kostki brukowej?

Najlepiej szary lub w odcieniach żwiru lub brązu. Na tego rodzaju kostkach nie będą mocno widoczne wszelkie zabrudzenia, czy błoto.

Bruk kamienny 

Najdroższe, ale najbardziej wytrzymałe rozwiązanie. Ten materiał wytrzyma na naszym podjeździe najdłużej. Minusem jest tylko koszt samego bruku i jego założenie.

bruk kamienny

Źródło: http://www.concretenetwork.com/

 

Bruk klinkierowy

To bardzo wytrzymały materiał. Jest odporny na działanie olejów, kwasów, benzyny oraz blaknięcie kolorów. Bruk klinkierowy świetnie nadaje się na podjazdy.

podjazd

Źródlo: http://www.florida-pavers.com/

Zapisz

One Response to “Jak wzmocnić podjazd lub chodnik przed domem?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *