Roundup – sprawdź, dlaczego nie warto go stosować

Roundup zwany także po polsku randapem to bardzo skuteczny środek niszczący chwasty. Działanie randapu jest totalne, gdyż niszczy niemalże wszystkie rośliny. Niestety równie mocno, jak rośliny może zniszczyć też i nas samych.

Otóż okazało się, że badania absolutnie i jednoznacznie wykazały, iż jest zabójczy dla komórek ludzkich, a zwłaszcza dla dzieci w okresie płodowym. Z tego wszystkiego wynika mianowicie tylko jedno. Co? Bez wątpienia randap to cichy zabójca w ogrodzie i w żadnym wypadku nie warto go stosować na rośliny.

Dlaczego Roundup jest szkodliwy? 

Tak naprawdę Roundup miał być herbicydem zupełnie nieszkodliwym dla ludzi i zwierząt, a zarazem miał być idealnym zabójcą jedynie chwastów. Niestety okazało się zupełnie inaczej. Ten środek chemiczny rozpylany jest na pola, ogrody, przydomowe ogródki, przez to dostaje się do naszej żywności. Obecnie przeprowadzone badania dość często pozwiązują go z autyzmem dzieci, kłopotami z przewodem pokarmowym, a także z chorobami zapalnymi jelit. Może pojawić się też przewlekła biegunka, zapalenie jelita grubego oraz choroba Leśniewskiego – Cohna. Skutkiem stosowania Roundup dla ludzi może być również: otyłość, choroby układu krążenia, depresja, nowotwory, wyniszczenie organizmu, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, SM, ALS, jak i naprawdę wiele innych chorób.
Także podsumowując powyższy artykuł to substancja czynna, taka jak glifosat, która jest w Roundupie ma główny toksyczny wpływ na:
  • niszczenie flory bakteryjnej, która jest bardzo korzystna dla jelit, gdyż pozwala na rozwój patogenów
  • zaburza funkcję cytochromu P450
  • pochłania bardzo ważne dla zdrowia minerały, takie jak: żelazo, kobalt, mangan, itp.
  • zakłóca syntezę aminokwasów aromatycznych i metioniny, a jednocześnie prowadzi do krytycznego niedoboru neuroprzekaźników oraz kwasu foliowego
  • zaburza syntezę i proces transportu siarczanów
  • przyczynia się do wad wrodzonych u dzieci
  • przyczynia się do coraz częstszej zachorowalności na raka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *