Oprysk na kleszcze w ogrodzie

Kleszcze jest to rząd pajęczaków z podgromady roztoczy. Owe kleszcze to w dzisiejszych czasach problem nie tylko grzybiarzy i amatorów leśnych wędrówek, lecz także większości z nas. Dlaczego?

Oprysk na kleszcze w ogrodzie

Dlatego, że kleszcze są coraz częściej spotykane w miastach, na działkach, jak również w ogrodach. Są nosicielami patogenów, które są bardzo groźne, dlatego też stanowią poważne ryzyko dla dorosłych, dzieci i zwierząt. Znajdziemy je wszędzie, nawet w krzewach malin. Z tego też względu najlepiej byłoby usunąć kleszcze. Pomocne w tym mogą okazać się opryski na kleszcze do ogrodu.

Jak odstraszyć kleszcze z ogrodu?

By nie zaprosić kleszczy do własnego ogrodu, należy unikać tworzenia miejsc przypominających ich naturalne środowisko – zbyt gęsto nasadzonych krzewów, oczek wodnych, zacienionych i wilgotnych rabatek z paprociami oraz z innymi roślinami cienistymi pod drzewami itp. Trzeba również regularnie usuwać chwasty i często oraz nisko kosić trawnik. Jeśli kleszcze pojawiły się w ogrodzie, można spryskać działkę jednym z kliku preparatów kleszczobójczych dostępnych na rynku, np. Bug Kiler V. Warto mieć jednak świadomość, iż są to środki toksyczne również dla innych gatunków owadów, w tym pszczół, a także ryb. Jeśli już mamy kleszcze w ogrodzie, wszelkie prace warto wykonywać w odpowiednim ubiorze – wysokie obuwie, skarpetki wywinięte na spodnie, odzież przylegająca do ciała z długimi nogawkami i rękawami. Warto także spryskiwać odsłonięte fragmenty ciała jednym z preparatów odstraszających kleszcze z szerokiej gamy produktów tego typu dostępnych na rynku.
opryski na kleszcze w ogrodzie

Źródło: pixabay.com

Co powinny zawierać preparaty na kleszcze?

Jak już wspomniałam powyżej mamy bardzo dużo gotowych preparatów chemicznych na kleszcze. Otóż zawarte w nich substancje działają zabójczo na pasożyty, usuwając je z przydomowego ogrodu. Warto również sięgnąć po środki zawierające tetrametrynę, która jest jedną z najbardziej popularnych substancji owadobójczych. Działa nie tylko na kleszcze, ale także m.in. na komary, muchy, meszki, gąsienice, pająki, mszyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *