Nowe modele traktorów marki Zetor

zator ciągnik

Zetor by Pininfarina, czyli nowa koncepcja wyglądu traktorów z logo Zetora to nie jedyne co można było zobaczyć na stoisku czeskiego producenta podczas hanowerskiej Agritechniki 2015. Paleta dostępnych modeli już wkrótce ulegnie poszerzeniu.

Nowe modele traktorów marki Zetor

Zwiedzający mieli okazję obejrzeć prototyp trzycylindrowego ciągnika, który stanie się podstawą piątej serii modeli traktorów Zetor. Prototyp dysponuje trzycylindrowym silnikiem o mocy 49 koni. Traktor będzie wyposażony w mechaniczną zsynchronizowaną skrzynię biegów z ośmioma biegami do przodu oraz ośmioma biegami wstecznymi. Jego maksymalna prędkość wyniesie 30 km/h.

Szeroki wybór: Urządzenia ogrodnicze przydatne każdemu ogrodnikowi >>

Producent zapowiedział także rozszerzenie serii Major o dwa nowe modele. Będą one wyposażone w silniki o mocy 75,3 KM. Maszyny dysponować będą ponadto skrzynią biegów z 12 biegami do przodu i 12 biegami wstecznymi lub z 24 biegami do przodu i 12 biegami wstecznymi, które obsługiwane będą za pomocą dwustopniowej przekładni (PowerShift) oraz rewersu hydraulicznego (PowerShuttle).

zator traktor

źródło: pixabay.com

Planowane jest również przeprojektowanie elementów sterowania w kabinie. Nowością będzie fotel pasażera. Przyszłe modele dysponować będą zbiornikiem paliwa o pojemności 120 litrów i osiągać prędkość maksymalną 40 km/h.

Zetor planuje ponadto stworzenie nowej, szóstej serii modeli ciągników w klasie 200 KM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *