Jak uporządkować zaniedbany ogród?

porządki w ogrodzie

Przydomowy ogród służy nam do odpoczynku i zakładania wielu uprawę, jednak zaniedbany ogród nie zachęca nas do spędzania wolnego czasu, czy sadzenia nowych rośli. Dlatego też mamy kilka porad, dzięki którym uporządkujecie zaniedbany ogród.

Nie ma nic gorszego niż nieuporządkowany i zabrudzony ogród. Zalegające śmieci, porozrzucane zabawki, czy narzędzia ogrodowe mogą odpychać nas od spędzania wolnego czasu w ogrodzie.
Rozpoczynają porządki w ogrodzie, musimy skosić trawę, obciąć przerośnięte krzewy, pozbierać śmieci. Takie pracy warto wykonywać na bieżąco, dzięki czemu unikniemy ponownego zabałaganienie ogrodu. Obumarłe rośliny, liście, gałęzi i gałązki oraz kamienie bardzo odejmują uroku naszemu ogrodowi, dlatego też powinniśmy usuwać je z naszego ogrodu.
Rośliny, które zalegają na naszym trawniku, mogą doprowadzić do jego chorób, dlatego tez nie tylko ze względu estetycznych powinnyśmy dbać o porządek w nim.
Trudno jest nie zgodzić się z powiedzeniem „pokaż mi swój trawnik, a powiem ci, jakim ogrodnikiem jesteś”, dlatego też ten element naszego ogrodu powinien być wzorcowy.

porządek w ogrodzie

źródło: pixabay.com

Podczas prac przy trawniku warto także zainteresować się krzewami, gałązki, które są dłuższe bądź obumarłe powodują, że nie wyglądają one estetycznie.
W ogrodzie zazwyczaj bawią się dzieci, co oznacza, że po całym ogrodzie są porozrzucane zabawki. Nie warto ich wnosić i wynosić za każdym razem do domu, dlatego też przeznaczmy na nie specjalne pojemnik bądź też skrzynię ogrodową. Skrzynie ogrodowe mogą posłużyć nam nie tylko do przechowywania zabawek, możemy chować w nich nieużywane koce, poduszki, czy narzędzia ogrodowe. Do mniejszych ogrodów warto zakupić skrzynię ogrodową, która będzie także siedziskiem.

Podczas porządków w ogrodzie sprawdźmy także kondycje pozostałych roślin. Zazwyczaj to wiosną bierzemy się za porządki w naszym ogrodzie, dlatego też w tym czasie warto zrobić nawożenie, możemy zrobić to gotowymi nawozami, czy też kompostem.

porządki w ogrodzie

źródło: pixabay.com

Porządki w ogrodzie krok po kroku
Krok 1: Skoszenie trawy i obcięcie zarośniętych żywopłotów
Krok 2: Uporządkowanie zalegających śmieci jak: zeschnięte liście
Krok 3: Przygotowanie miejsca do przechowywania narzędzi ogrodowych, czy też zabawek

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *