Jak radzić sobie z bobrami w ogrodzie?

Zacznijmy od tego, że zamiast z nimi walczyć, powinniśmy zacząć doceniać te gryzonie, potrafią bardzo dobrze przekształcić środowisko. Warto także wiedzieć, że woda w lasach jest teraz tylko w miejscach, gdzie żyją bobry. Jednak nie są one pożądanym stworzeniem w ogrodzie, dlatego warto dowiedzieć jak z nimi walczyć.

Jak wiadomo bóbr w ogrodzie, jest bardzo pożytecznym stworzeniem, inaczej ma się jednak sprawa, gdy taki gość nawiedzi nas w ogrodzie. Większości z nas trudno jest pożegnać się z drzewami, które przez lata hodowaliśmy. Z próbą pozbycia się bobra lepiej zaczekać i nie wykonywać jej na własną ręką, a na pewno nie szczuć nim psa.

bobry w ogrodzie

źródło: pixabay.com

Pamiętajcie, że bobry mają ogromną krzepę w zębach, więc mogą wyrządzić wam dużą krzywdę, poza tym usuwanie bobra na własną rękę jest nielegalne. Jeżeli chcecie go usunąć, musicie zgłosić się do odpowiednich służb. Jednak takie przemieszczenie bobrów może nie przynieść dużego skutku, skoro jeden już pojawił się w ogrodzie, oznacza to, że wasz ogród jest dla niego przyjazny, a pożywienie, jakie może w nim znaleźć pożywne, za tym bobrem przyjdą kolejne.

Dlatego też, zamiast pozbywać się bobra, warto zabezpieczyć nasze drzew. Najlepszym sposobem jest otoczenie płotkiem z siatki parkanowej drzewa . Nie musi być on wysoki, może być metrowy. Nie owijajcie nim drzewa, ponieważ może się on w nie wrosnąć. Najlepiej jest rozpiąć ją na czterech wbitych w ziemię kołkach w odległości kilkudziesięciu centymetrów od drzewa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *