Basen ogrodowy – okrągły, czy prostokątny?

Basen ogrodowy – okrągły, czy prostokątny?

Oferta basenów ogrodowych jest naprawdę imponująca, możemy wybierać pomiędzy basenami okrągłymi i prostokątnymi, możemy także znaleźć takie w niecodziennych kształtach. Jednak przeważnie wybieramy między basenem ogrodowym okrągłym a prostokątnym.

Najczęściej do naszych ogródków wybieramy basen okrągłe nie zależnie, czy decydujemy się na basen stelażowy, czy rozporowy. Powodem, dla którego wybieramy basen okrągły, jest przede wszystkim cena. Baseny rozporowe możemy znaleźć tylko w kształcie okręgu, ze względu na zasadę ich napełniania wodą, która wywiera ciśnienie hydrostatyczne na ścianki basenu i utrzymuje je w odpowiednim kształcie i twardości. Dodatkowo baseny te sprzyjają organizacji domowych imprez. Taki basen jest dobrym dodatkiem do rodzinnych spotkań przy grillu, czy ognisku. Jeżeli chcemy, aby taki basen stanął w naszym ogródku, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na przestrzeń, jaką będziemy potrzebować, jest to konstrukcja, która zajmuje znacznie więcej miejsca niż przydomowy prostokątny basen.

Prostokątne baseny ogrodowe są rzadziej wybierane, wybierane przede wszystkim dlatego, że wybierają je osoby, które lubią aktywny wypoczynek. Prostokątne baseny ogrodowe dają możliwość pływania wzdłuż, są też na ogół większe niż baseny okrągłe, a więc pozwalają popływać naprawdę. Zaletą basenów prostokątnych stelażowych jest przede wszystkim ich trwałość, możemy korzystać z nich przez wiele lat. Musimy jednak pamiętać, że na taki basen potrzebujemy więcej miejsca, ponieważ poza basenem będziemy potrzebowali miejsca także na stelaż. Pamiętajcie jednak, że basen prostokątny, chociaż większy łatwiej można ustawić.

basen rozporowy

źródło: Hop-Sport.pl

Warto także wiedzieć, że wodę w basenie musimy chronić przed zanieczyszczeniami. I czy to na basen okrągły, czy prostokątny będziemy potrzebowali specjalnego pokrowca. Ne możemy także zapomnieć, że niezależnie od tego, jak dobrze go okryjemy, to zawsze znajdą się w nim jakieś zanieczyszczenia. Do ich wyciągnięcia będziemy potrzebować skimerów. Do czyszczenia glonów w basenie możemy wykorzystać wodny odkurzacz bądź specjalne preparaty chemiczne, które stosujemy do dezynfekcji wody oraz utrzymania odpowiedniego współczynnika pH.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *