Jaki basen ogrodowy dla dużej rodziny?

basen ogrodowy

Wybierając basen ogrodowy, stajemy przed wieloma pytaniami: jak duży basen ogrodowy wybrać? Jaki basen jest lepszy rozporowy, czy stelażowy? W tym artykule znajdziecie odpowiedzi na wszystkie pytania.

Wyróżniamy dwa główne rodzaje basenów ogrodowych tzn. baseny rozporowe i baseny stelażowe. Kupując basen ogrodowy, musimy zastanowić się przede wszystkim, czego oczekujemy od takiego basenu.

W przypadku małych dzieci warto zastanowić się nad zakupem małego baseniku bądź dużego basenu rozporowego. W przypadku większych rodzin ten drugi będzie bardziej wskazany, ponieważ nawet dorośli będą mogli z niego korzystać. Dodatkowo warto wiedzieć, że basen rozporowy jest tańszy od basenu stelażowego. Baseny rozporowe wykonane są z miękkich materiałów, dzięki czemu są bezpieczniejsze od stelażowych, szczególnie kiedy będą korzystać z niego małe dzieci.

Baseny rozporowe są łatwiejsze w montażu, chociaż wydaje się, że baseny takie są mniej wytrzymałe, nie ma nic bardziej mylnego. Materiał, z jakiego wykonany jest basen rozporowy, jest w stanie wiele wytrzymać.

Nie można jednak powiedzieć, że baseny stelażowe nie mają zalet, są one zazwyczaj większe od swoich poprzedników i dzięki swojej konstrukcji zapewniają o wiele większą powierzchnię wody niż w przypadku basenu rozporowego. Baseny stelażowe nie są wykonane z gumy, przez co mogą być niebezpieczne dla małych dzieci. Warto także wiedzieć, że cena basenu rozporowego jest wyższa niż stelażowego, jednak w zamian za to otrzymujemy bardziej wytrzymały basen, który powinien posłużyć nam na długie lata.

źródło: hop-sport.pl

Jak więc widzicie, wybór jest bardzo prosty, kiedy zależy nam, żeby z basenu korzystały także najmniejsze pociechy, powinniśmy zdecydować się na basen ogrodowy rozporowy, ponieważ będzie bezpieczniejszy dla naszych pociech. Basen stelażowy także sprawdzi się w przypadku dużych rodzin, jednak w tych basenach musimy zachować szczególną ostrożność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *