Balkonowe rośliny doniczkowe kwitnące jesienią

Jesień nie zawsze musi być szara, smutna i pozbawiona barw. W tym czasie kwitnie wiele pięknych kwiatów doniczkowych. Sprawdźmy, które z nich warto mieć na tarasie lub balkonie.

Wrzosy pospolite – te krzewinki maja bardzo dużą popularność. Mają ogromne walory dekoracyjne. Pięknie wyglądają na rabatach, ale również prezentują się bardzo dobrze w doniczkach.

Chryzantemy – jedne z najbardziej popularnych kwiatów kwitnących jesienią. Kwitną od sierpnia do pierwszych mrozów. Na rynku mamy ogromny wybór kolorów. Różnią się również wielkością i gęstością kwitnienia. Możemy mieć je zarówno w ogrodzie na rabatach, jak i na tarasie, czy balkonach w donicach.

Begonia stale kwitnąca – jest to niska roślina jednoroczna kwitnąca do przymrozków. Kwitnie na różowo, biało, a także na czerwono. Pięknie prezentuje się na rabatach, a także w donicach na balkonach i tarasach.

roślina kwitnąca jesienią

źródło: pixabay.com

Astry – możemy mieć je w gruncie, ale także w donicy na balkonie lub tarasie. Astry jesienne mogą kwitnąć w różnych kolorach, najczęściej spotykamy kwiaty w odcieniach różu, fioletu, lilii, czy koloru niebieskiego. Astry zaczynają kwitnąć w sierpniu i kwiaty utrzymują się do końca września. Jednak znajdziemy takie odmiany, które wytrzymują nawet do końca listopada.

Hebe – to mniej znany kwiat, który z czasem zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. Jest to krzaczasta roślina, zimozielona, która rośnie do wysokości 30 cm. Jesienią wypuszcza grona kwiatów. Mogą mieć one kolor fioletowy lub biały. Kwiaty utrzymują się dosyć długo na roślinie. Roślina ta lubi jasne stanowiska, ale nie powinna stać bezpośrednio w słońcu. Należy pamiętać o regularnym podlewaniu, ale jednocześnie trzeba zadbać o to, aby woda nie stała w podstawce. Warto nawozić ją nawozami do roślin kwitnących. Przesadzamy ją dopiero wtedy, gdy korzenie zbyt mocno się rozrosną.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *