Czy można rozpalić ognisko w ogrodzie?

ognisko w ogrodzie

Lato, jesień, to najlepsze pory roku na rozpalanie własnego ogniska w ogrodzie. Jednak czy jest to całkowicie legalne i czy nie narażamy się na otrzymanie mandatu? Te kwestie wyjaśniam poniżej.

Czy można rozpalić ognisko w ogrodzie?

Tak, ale trzeba trzymać się kilku bardzo ważnych zasad. Otóż musimy tutaj zachować odpowiednie odległości. Ognisko rozpalamy około 4 metry od granicy działki, 100 metrów od granicy lasu oraz 10 metrów od pól. Jak wiadomo, trudno spełnić te wymagania, więc niestety przeważnie narażamy się na ukaranie mandatem karnym.

Do rozpalenia ogniska najlepiej użyć drewna, które nie dymi się zbyt mocno. Ponieważ dla niektórych sąsiadów może być uciążliwy dym. Jeśli sąsiad zgłosi to do odpowiednich służb możemy mieć pewność, że zostaniemy ukarani mandatem za emisję dymu.

Jakie drewno jest najlepsze do ogniska?

Najlepsze jest dobrze wysuszone drewno z drzew liściastych. Jeśli chodzi o gatunki, to warto zadbać o to, aby była to brzoza lub jesion. Szybko schną i mają dużą kaloryczność. Przygotowanie drewna na ognisko, czy też do kominka ułatwią łuparki do drewna, przy pomocy której rozłupiemy drewno na małe kawałki.

Jak przygotować miejsce na ognisko – inspiracje

ognisko w ogrodzie

żródło: instructables.com

ognisko ogród

Źródło: humideas.com

ogród ognisko

Źródło: humideas.com

Źródło: godsriddle.info

ognisko w ogrodzie

Źródło: bonicklandscaping.com

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *