5 sposobów na zaoszczędzenie prądu

Dzisiaj energia elektryczna jest w cenie. W naszych domach i gospodarstwach nie możemy się bez niej obejść, a co więcej, sprzętów elektrycznych wciąż nam przybywa. Tutaj chcemy podzielić się z wami 5 przydatnymi poradami, które pozwolą nam zmniejszyć rachunki za prąd. 

5 sposobów na zaoszczędzenie prądu

  • Zawsze wyłączaj z prądu sprzęty elektryczne, których już nie używasz

Skończyłeś oglądać telewizję lub ładować telefon? Jeśli tak, to odłącz go z zasilania. Często zdarza się, że telewizory, ładowarki lub inne sprzęty elektryczne po wyłączeniu przechodzą w stan czuwania, wtedy dalej pobierają prąd, tylko w mniejszej ilości. Najlepszą metodą jest odłączanie urządzeń z gniazdka.

Źródło: pixabay.com

  • Wymień zwykłe żarówki na oświetlenie LED

 Zwykłe żarówki wychodzą z mody, ponieważ zużywają bardzo duże ilości prądu. Dzisiaj wymiana oświetlenia na technologię LED pozwoli nam w znaczącym stopniu zmniejszyć rachunki za energię elektryczną. Co prawda, lampy LED są droższe od zwykłych żarówek, ale mogą działać nieprzerwanie przez wiele długich lat i nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych, takich jak np. rtęć. Ciekawe rozwiązania z zastosowaniem oświetlenia LED znajdziesz na Klusdesign.pl

Źródło: www.klusdesign.pl

  • Zmień dostawcę energii

To również może być trafne rozwiązanie. Warto poszukać dostawcy prądu, który w swojej ofercie ma taryfy nocne lub weekendowe. W tych porach najlepiej zrobić pranie lub włączyć zmywarkę. To pozwoli nam na zaoszczędzenie sporej kwoty na rachunku.

  • Lodówki i zamrażarki stawiaj jak najdalej od źródeł ciepła

 Jeśli taki sprzęt stoi blisko okna, przez które padają na nie latem ciepłe promienie słoneczne lub blisko grzejnika to wiedz, że jest to duży błąd. W takiej sytuacji lodówka lub zamrażarka potrzebuje dużej ilości energii do prawidłowego pełnienia swojej funkcji. Co więcej, takie ustawienie lodówki może przyspieszyć jej awarię. Warto pamiętać o tym, że najlepiej będzie, jeśli tego typu urządzenia będziemy mieli jak najdalej od źródeł ciepła.

  • Zrezygnuj z czajnika elektrycznego

Tego typu czajnik to największy złodziej prądu. Zużywa go w bardzo dużych ilościach. Tutaj najlepiej przestawić się na zwykły czajnik i gotować tyle wody ile akurat potrzebujemy. Ważne jest również to, aby miał głośny sygnał wyłączania, dzięki temu nie będziemy zapominać o właśnie zagotowanej wodzie.

A jakie są Twoje sposoby na oszczędzanie prądu? Podziel się nimi w komentarzu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *