3 sposoby na tanie podlewanie ogrodu

Woda jest z roku na rok co raz droższa. Dlatego w trosce o swój portfel powinniśmy szukać sposobów na tanie podlewanie. Sprawdźcie dzięki jakim sposobom możecie zaoszczędzić.

3 sposoby na tanie podlewanie ogrodu

Jeśli chcemy mieć zdrowe i piękne rośliny w ogrodzie musimy je podlewać. Oto najlepsze sposoby na tani dostęp do wody.

1.Zbiorniki na deszczówkę

Dzięki zbieraniu wody deszczowej do odpowiednich pojemników możemy wiele zaoszczędzić. Dodatkowo taka woda jest lepsza dla roślin, niż ta z kranu. Przede wszystkim nie zawiera aż tyle chloru co ta z wodociągów, ma niski wskaźnik pH, można nią podlewać wszystkie rodzaje roślin. W ogrodzie możemy zastosować dwa typu zbiorników na deszczówkę, a mianowicie podziemne i naziemne.

deszcz

Decydując się na zbiornik podziemny możemy odprowadzać do niego wodę z dachu. Jednak nie są one opłacalne na terenach gdzie występują małe opady deszczu. Zanim zainwestujemy w takie rozwiązanie, sprawdźmy, czy to nam się opłaca.

Natomiast jeśli mamy niewielki ogród, warto zainwestować na nieduże, naziemne pojemniki na deszczówkę. Warto wybrać modele dekoracyjne, które dodatkowo staną się ozdobą w ogrodzie.

2. Dodatkowy licznik do podlewania ogrodu

Podlewanie ogrodu jedynie z jednego łącza wodociągowego może nas pogrążyć. Oprócz kosztów wody, będzie naliczało ścieki. Dlatego warto postarać się o zamontowanie dodatkowego licznika do podlewania ogrodu. To pozwoli zaoszczędzić nam nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Tego rodzaju licznik mierzy tylko ilość pobranej wody do podlewania ogrodu. Dzięki temu nie tworzy dodatkowych kosztów za ścieki.

kran

Jeśli chcemy zastosować takie rozwiązanie, wystarczy, że złożymy wniosek do MPWiK o wydanie warunków technicznych dla zabudowy wodomierza ogrodowego. Następnie postępujemy zgodnie z podanymi warunkami przy wykonywaniu różnych prac technicznych na wewnętrznej sieci wodociągowej. Na koniec nowy licznik zgłaszamy do odbioru oraz plombowania.

Teraz wystarczy tylko zakupić wąż ogrodowy.

3. Własna studnia

To kolejne tanie rozwiązanie. Jeśli chcemy zbudować studnię warto wynająć do tego osobę lub firmę, która ma odpowiednie uprawnienia i się na tym zna. Na własnej studni można bardzo dużo zaoszczędzić. Mamy wodę do ogrodu praktycznie za darmo. Warto więc zastanowić się głębiej nad takim rozwiązaniem.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *