3 rodzaje roślin z Chin, które musisz mieć

3 rodzaje roślin z Chin, które musisz mieć

Rośliny pochodzenia chińskiego z powodzeniem mogą być uprawiana także w Polsce. W tym artykule dowiesz się o 3 rodzajach roślin z Chin, które mogą ożywić twój ogród. Dowiesz się jaj uprawiać hibiskus, kolcowój chiński oraz cytryniec chiński.

3 rodzaje roślin z Chin, które musisz mieć:

Jagody Goji (kolcowój chiński)

Kolcowój chiński jest to mocno rozgałęziony krzew o przewieszającym się przekroju. Dorasta do 1-2 metrów wysokości. Pędy jego pokryte są cierniami. Jego liście są ciemnozielone, wąskie i sztywne.

Uprawa kolcowoju chińskiego

Bez problemu można uprawiać ten krzew na działce czy w ogrodzie przydomowym. Kolcowój jest odporny na mróz, wysoką temperaturę, a nawet na susze. Jagody Goji powinny być uprawiane na przepuszczalnych i żyznych glebach. Roślinie tej nie służy podłoże ciężkie podmokłe, gliniaste. Roślina posadzona w dobrze nasłonecznionym i ciepłym miejscu może kwitnąć od 2 do 3 razy w roku. Każdej wiosny powinniśmy ją przycinać, aby lepiej rozkwitała.

3 rodzaje roślin z Chin, które musisz mieć

żródło: sophiasharpe.com

Róża chińska (Hibiskus)

W Chinach i Indiach można spotkać formę drzewiastą tej roślin, osiąga ona nawet do 6 metrów wysokości. W Polsce spotykamy się z bez kolczastym krzewem, wyrasta on do 2 metrów wysokości. Jego największym atutem są bardzo okazałe kwiaty w kolorach pomarańczowym, fioletowym, różowym, niebieskim i białym. Jego liście także są ozdobą, są one ząbkowate oraz błyszczące o barwie ciemnozielonej.

Uprawa Hibiskusa

Jest to trudna do uprawiania roślina, jest ona bowiem pochodzenia tropikalnego. Potrzebuje dużo ciepła, w Polsce powinno się sadzić chińską różę w cieplejszych rejonach.
Krzew powinien być w miejscu dobrze nasłonecznionym i osłoniętym od wiatru. Do gruntu wsadzany jest po przymrozkach. Jeżeli chcemy by nasza roślina rosła w doniczce, można trzymać ją w szklarni. Hibiskus rośnie najlepiej w żyznej, przepuszczalnej oraz próchniczej glebie. Odczyn podłoża powinien być zasadowy bądź lekko kwaśny. Aby hibiskus dobrze rósł, powinna być zapewniona odpowiednia wilgotność.

roślina  z chin

źródło: hiddenvalleyhibiscus.com

Cytryniec chiński

Ta roślina dorasta do 10 metrów wysokości, rośnie stosunkowo wolno. Wytwarza pędy, które owijają się wokół pni bądź podpór drzew, pędy są w barwie brązowej. Kwiaty mają barwę: kremową, różową bądź białą, zapach ich jest delikatny i bardzo przyjemny. Na pnączach pod koniec lata dojrzewają ciemnoczerwone owoce.

Uprawa cytryńca chińskiego

Powinien być posadzony w miejscu lekko zaciemnionym, nie powinien być w miejscu bardzo nasłonecznionym. Jest mało wytrzymały na susze. Woli gleby żyzne stosunkowo wilgotne i przepuszczalne. Można sadzić go na obszarze całego kraju, jest mrozoodporny. Podstawą pielęgnacji rośliny jest coroczne cięcie na wiosnę.

chińskie rośliny

źródło: s-media-cache-ak0.pinimg.com

Te rośliny są dostępne bez problemu w Polsce. Jeśli jednak potrzebujesz towaru z Chin, sprowadzonego na większa skale wejdź na http://www.accbiznes-chiny.com/pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *