10 sposobów na komary, o których nie mieliście zielonego pojęcia

Połowa wakacji już za nami, jednak komarów zdaje się, że jest więcej niż na samym początku. Zastanawiasz się co na komary będzie najlepsze? Dlatego dziś mam dla was 10 sposobów na odstraszenie komara, o których nie mieliście pojęcia.

10. Sposobów na komary, o których nie mieliście zielonego pojęcia!

1.Zapomnij o DEET, jest coś o wiele lepszego

Kocimiętka jest nawet o dziesięć razy skuteczniejsza w odstraszaniu komara niż DEET, a do tego na pewno o wiele bezpieczniejsza.
Aby zrobić naturalny spray, będziesz potrzebować garści: kocimiętki, rozmarynu, mięty oraz melisy.Do wyboru szklana: octu/wody destylowanej (gdy wybierzesz wodę destylowaną, możesz także dodatkowo użyć soku z 1 cytryny) /octu jabłkowego. Naturalny środek na komary gotowy!

2. Zapach lawendy, jako naturalny środek na komary

Komary nienawidzą zapachu lawendy, aby je odstraszyć, możesz zmoczyć kilkoma kroplami lawendy wstążki i zawiesić je przy ramie okna, komary nie będą chciały wtedy wlecieć.

Możesz także zrobić olejek do ciała, wystarczy zmieszać 30 kropli lawendy z dwoma łyżkami oleju roślinnego, bądź innego oleju. Nie dość, że będziesz pięknie pachnieć to jeszcze odstraszysz komary.

3. Rzuć rozmarynem w ogień

Często w czasie grilla zlatuje się chmara komarów. Wsyp Kilka gałązek rozmarynu do grilla, Dzięki temu odstraszysz komary, a twoje potrawy nabiorą dodatkowego smaku oraz zapachu.

rozmaryn komary

źródło: pixabay.com

4. Pozbądź się stojącej wody

Komary składają swoje jaja w wodzie. Pozbycie się stojącej wody, powinno obniżyć ilość komarów w twojej okolicy. Zwróć uwagę na to, czy blisko ciebie nie znajdują się poidła dla zwierząt, odkryte pojemniki na deszczówkę oraz kałuże. Sprawdź także czy w rynnach nie zalega woda. Wiadomo rzeki nie przeniesiemy jeśli taka się blisko nas znajduje.

5. Zakładaj ciasno tkane ubrania

Syntetyczne ubrania sprawdzą się świetnie jako pancerz przeciw komarom, zazwyczaj mają one bardzo ciasne sploty dlatego będą działać jak blokada dla tego owada. Ubrania chroniące przed słońcem oraz ubrania sportowe, także mają szczelne sploty, które uchronią nas przed ukąszeniem komara.

6. Kolorowe ubrania nie dla komara!

Ubieraj się w jasne kolory, będziesz wtedy nieatrakcyjny dla owada. Komar, który chce nas ugryźć, długo się w nas wpatruje. Chętniej podleci do kogoś, kto jest ubrany na czarno niż do kogoś, kto ma na sobie kolorowe rzeczy.

7.Firanka nad łóżkiem, także może być skuteczna

Żeby firanka nad łóżkiem spełniała funkcję moskitiery, musi być ona tkana z gęstej siatki. Może być wykonana z bawełny, poliestru, nylonu oraz polietylenu.

Ciekawostka! Na południu Indii Moskitiera jest wyposażeniem praktycznie każdego pokoju noclegowego. Komary w Indiach są o wiele groźniejsze niż w Polsce, ponieważ przenoszą malarie, a to właśnie na południu jest ich najwięcej.

Tą i więcej ciekawostek znajdziesz na naszym profilu na facebook’u -> klik

8.Poraź komara

Jest to urządzenie, którego siatka powoduje powstanie siły elektrostatatycznej, kiedy owad znajdzie się w okolicy łapki. Znaczy to, że ta przyciągnie go do siebie i porazi prądem.

łapka na komary

źródło: findthetoprated.com

9.Kwaśne pożegnanie komara

Nie musisz robić nawet specjalnego naturalnego sprayu, wystarczy, że posmarujesz się sokiem z cytryny. Możesz wykorzystać także skórkę z cytryny, wystarczy, że zetrzesz i umieścisz ją wokół knota świecy, ciepło spowoduje wydzielanie się olejków i odstraszy komara.

10. Pułapka na komary

Do jej wykonania potrzebujemy plastikową dwulitrową butelkę, 200 ml ciepłej wody, 60 g cukru i drożdże spożywcze. Butelkę należy przeciąć w poprzek tak na 2/3 jej wysokości. Do podstawy butelki wlewamy ciepłą wodę i dodajemy cukier, który musi najpierw się rozpuścić. Później dorzucamy 12 g pokruszonych drożdży (jednak sprawdźmy, czy woda ma temperaturę mniejszą niż 30 stopni Celsjusza, w przeciwnym razie pułapka będzie bezużyteczna, ponieważ nie będzie zachodził proces fermentacji, który jest kluczowy w tej pułapce.) Następnie butelkę przykrywamy jej górną częścią. Szyjka butelki musi być zwrócona ku podstawie, ale jej krawędź nie może stykać się z płynem. Teraz tylko owijamy butelkę czarną folią, wierzch butelki musi być odkryty. Tym sposobem z butelki wydostaje się dwutlenek węgla, który zwabia komary do środka butelki, a one już nie mogą się z niej wydostać i po prostu się topią. Ważne jest, aby wkład pułapki zmieniać co dwa tygodnie. Co prawda nie jest to najbardziej estetyczny pomysł, ale za to skuteczny.

łapka na komary

źródło: fightbugs.com

Ej, komar -> pryskaj stąd, ale już!

Jeśli naturalne metody już nie działają, zawsze możesz sięgnąć po spray odstraszający komary i kleszcze.

Mity

Jest także wiele nieskutecznych sposobów na komary jak aplikacje na telefon, które za pomocą ultradźwięku mają je odstraszać, czy Listerine, którego zapach ma spowodować, że komar się nie zbliży. Nie dajcie się nabrać, te sposoby nie działają.

Wiedzieliście o którymś ze sposobów jak uniknąć ugryzienia przez komara? Może znasz jeszcze jakieś rzadkie sposoby na odstraszenie komara? Podziel się nimi z nami w komentarzu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *